Raylı Sistemler

Raylı Sistemler

 

HKD Yapı Sistemleri Firması olarak, sürekli olarak kaliteli üretim ekipmanlarına yatırım yapmakta ve ürünlerini, kimya, ahşap, havacılık, araba, demiryolu, metalurji, kamu işleri, idaresi gibi çeşitli sektörlerde belirli gereksinimleri karşılamak için en basit çözümden çok özel ürüne kadar geliştirmekteyiz.

HKD Yapı atölyeleri, metallerin dönüştürülmesi için özel makineler ile donatılmıştır: Kesme, işleme, silindirler, montaj-kaynak, hidroelektrik montaj, yüzey işleme, gezer köprülü vinçler, köşebentler, forkliftler, 100 tona kadar kaldırma kapasiteli ve 12 metreye kadar kaldırma kapasitesine sahip özel ekipmanlardan oluşan makine parkı bulunmaktadır.

Mühendislik ve Tasarım Hizmetleri

HKD Yapı mühendislik ve tasarım departmanı, 3D yazılımı ile donatılmış istasyonlardan oluşmaktadır. Mühendislik hizmetlerinin temel hedefleri, spesifik ekipmanların tasarlanması, ürünlerin lansman dosyalarının yapılması, yeni ürünlerin araştırılması ve geliştirilmesidir. Teknik altyapımız sayesinde en uygun raylı sistemler kurulum koşulları ile kaldırma makinelerinin çalışmasından emin olursunuz.

Önleyici Bakım Hizmetleri

Ekipmanınızın ömrünü optimize etmek için koruyucu bakım sözleşmesi öneriyoruz. Yönetmeliğin ardından, güvenlik gereksinimleri için parçaların kontrolü, bakımı ve değiştirilmesi doğru şekilde yapılmalıdır.

Onarım Hizmetleri

Kaldırma tablonuzun sadece seri numarası ile satış sonrası departmanımız, ekipmanınıza tam olarak uyan teknik doküman, parça ve tavsiyelerde bulunabilir. Yedek parçalar en kısa teslim zamanında teslim edilir. Mühendislerimiz, tasarımcılarımız ve teknisyenlerimiz birlikte çalışır ve ekipmanlarınızın dönüşümlerini veya modifikasyonlarını incelemek ve yürütmek için bilgi ve deneyimlerini bir araya getirir.

Standartlara Uygun Ekipmanların Sağlanması

HKD Yapı Sistemleri, kaldırma masaları için yeni standartların uygulanmasından sorumlu aktif bir rol üstlenmektedir. Bu nedenle, ekipmanlarınızı (özellikle eskileri) uygun hale getirmek için gerekli tüm becerilere sahibiz.

Kaldırma Ekipmanları

Raylı araçlar için HKD kaldırma tesisleri (alt zemin) birden fazla trenin kaldırılmasını kolaylaştırır. Tüm kaldırma tesisi atölye tabanının altına yerleştirilir ve alçaltıldığında, engelsiz bir çalışma ve trafik alanı oluşturur. Tren operatörü, treni raylı ray köprülerine sürer ve araçları gerektiği gibi konumlandırır. Bu konumlandırma aşaması, bir ölçüm sistemi ve atölyede büyük bir ekran aracılığıyla desteklenebilir. Böylece, komple tren istenilen çalışma yüksekliğine kadar yükseltilebilir. HKD raylı sistemler kaldırma tesisleri birden fazla vagondan oluşması için düzenlenebilir. Güvenlik cihazları otomatik olarak devreye girer (güvenlik kilitleri) ve bakım personeli, yükseltilmiş trenin altındaki iş ayrıntılarıyla güvenli bir şekilde devam edebilir.

Kaldırma tesisi, yedekli bir PLC ile izlenir ve kontrol edilir. Tüm kaldırma jaklarının kesinlikle senkronize hareketlerini sağlar. Milisaniye içinde, PLC herhangi bir düzensizliği düzeltir. Bu raylı sistemler tarafından eşsiz bir güvenlik standardı sağlanır.

Vücut desteği ile kombine edildiğinde ya da tüm bogiler bırakılabilir ve verimli bir şekilde değiştirilebilir. Gövde destekleri ayrıca alt zemin çukurlarına da monte edilebilir veya zemin seviyesinin üzerinde mobil üniteler olarak kullanılabilir. HKD Yapı ürünlerinin kullanıldığı yerlerde, yükseltilmiş trenlerdeki servisler raydaki tekerlek takımlarının, güç paketlerinin veya yeraltı altlıklarının değiştirilmesini içerebilir.

Kaldırma Sistemlerinin Standartlara Uygunluğu

HKD kaldırma tesisleri, demiryolu depolarında ağır işlerde kullanılmak üzere sağlam bir tasarıma sahiptir. Kaldırma raylı sistemler  ilgili tüm güvenlik standartlarına, iş güvenliği yönergelerine uygundur. Herhangi bir kaldırma tesisinin tasarlanması ve gerçekleştirilmesi için, bir müşterinin tüm taleplerini ve yerel koşullarını tüm tasarım özelliklerine en iyi şekilde uyacak şekilde düşünülmektedir.

Onarım Standlarının Kurulumu

HKD Yapı tarafından, Boji tamir standları atölye zemininde çukurlara monte edilir ve alçaltıldığında, seviye ve serbestçe erişilebilir alan vardır. HKD kaldırma tesislerinde bırakılan bojiler, Boji tamir standlarına yuvarlanır veya araçlardan biri kullanılarak şant edilir. İş detayları için Boji rahat bir çalışma yüksekliğine yükseltilebilir. Boji tamir standlarındaki isteğe bağlı silindir cihazları, tekerlek takımlarının hassas dönüşlerine izin verir.

Özel Kaldırma Ekipmanları

Bireysel tasarım ve mevcut altyapı ve çalışma fonksiyonlarına adaptasyon sayesinde maksimum esneklik ile HKD raylı sistemler özel kaldırma tesislerinde sorun yaşanmamaktadır. Kaldırma tesisleri tüm ilgili güvenlik standartlarına uygundur.

İş Stantlarının Teknik Detayları

Hem uzunlamasına hem de yanal olarak kaldırma noktalarının sonsuz değişken ayarı

Çatı erişim platformunun hem uzunlamasına hem de yandan olarak kademesiz olarak ayarlanması

Değişkenine göre yük

Taşıt gövdelerinin yükseltilmiş durumda uzunlamasına ayarı

Yükseltilmiş araçların yanal ayarı

Yük dağılımının değerlendirilmesi için her yük braketindeki entegre yük hücresi

İş seviyesinde enerji için çıkışlar

Yerden Kaldırma Sistemleri

HKD yerden kaldırma raylı sistemler ile parçaların değiştirilmesinin yanı sıra bakım ve onarım çalışmaları için komple tren veya tek raylı araç ve lokomotiflerin kaldırılması için tasarlanmıştır. Kaldırma sistemi ve araç gövde destekleri / standları, müşterilerin özel gereksinimlerine göre tasarlanmıştır. Bu ekipman, sistem kullanımda engelsiz, tamamen düz bir zemin ile bir depo yapılmasına izin verir. Komple trenlerin kaldırılmasında kullanılan aynı teknoloji, bakım faaliyetleri için tekli bojileri veya tekerlek takımlarını kaldırmak için kullanılabilir.

Tekerlekli Raylı Sistemler

Boji ve tekerlek seti (vida veya makas tipi olabilir), trenin bulunduğu ve masanın üzerinde desteklenirken bojileri veya tekerlek takımlarını çıkarmak için kullanılabilir. Boji (veya tekerlek takımı) açılmış, alçaltılmış, yanal olarak aktarılmış ve bir serbest bırakma izine yükseltilmiştir. Ardından, denetim ve onarımın yapılabileceği bir bakım alanına taşınabilir. Bu ekipman bakım deposunda sınırlı bir tren durağına izin verir. Yeniden yapım çalışmaları ağır olabilir, bu nedenle HKD raylı sistemler sökme, yenileme ve bakımı kolaylaştıracak bir dizi ürün geliştirmiştir.

Boji Sistemlerin Çalışma Prensipleri

Boji ve tekerlek takımı, öğelerin bitişik yollar veya depo çevresinde hareket etmesini sağlar ve elektrikle veya elle çalıştırılabilir. Normalde çift çapraz raylar ve bunları yerinde tutmak için manüel mandalla donatılmıştır. Lifterler ve rotatörler de bogilerin bakımında kullanılır, ancak diğer bileşenlerin de denetimini kolaylaştırmak için tasarlanabilir.

Boji kaldırma platformları ve mobil benzerleri, rahat bir çalışma yüksekliğine bir bojiyi yükseltmek için çerçeveye bağlanır. Mekanın platformları atölye katındadır ve forkliftin ağırlığını taşıyacaktır, bu nedenle ekipman kullanılmadığında resmi depo operasyonları devam edebilir. Mobil kaldırıcılar aynı çok yönlü erişimi sunamazlar, ancak kurulum ve daha esnek olmaları daha ucuzdur.

Çiftler halinde çalışmak gerektiğinde döndürücüler bir bojiyi kaldırır ve güvenli ve ergonomik bir şekilde çevirir. Ana kriko zemine sabitlenirken, bağımlı boji aralarında dönmesini sağlamak için kılavuz raylarına monte edilir. Geri gitmeyen bir vida sistemi, güç kaybı olduğunda bile, boji testi ve bakımını daha güvenli ve daha verimli hale getirerek yükü her zaman destekler.

Ekipmanlar İçin Yeterli Alan Sağlanmalı

Büyük tesislerin revizyon tesislerinde tutulması, alan ve erişilebilirlik problemleri ortaya çıkarır. Ancak vincin veya forkliftin sökülmesi için çekiş motorları, modül paketleri, tekerlekler ve bojileri depolamak için istif rafları ve paletler mevcuttur. Gelişmiş üretkenlik için otomatik vinç ve kepçeler özel bir depolama çözümüne dahil edilebilir.

Boji bakım tamamlandıktan sonra, demiryolu aracı tarafından yüklenen yükleri taklit etmek ve süspansiyonu çözmek için bir Boji pres veya test standı gereklidir, böylece sürüş yüksekliğine daha fazla ayar yapılmasına gerek yoktur.

HKD Boji presleri çeşitli tiplerde boji barındırır. Rayların, kaldırılmış veya rayın yükseltilmiş bir kısmının altında olması durumunda depo tabanına monte edilebilen baskı yapısına ağırlık aktarılması için bir yayıcı kirişin kullanılması tavsiye edilir. Her ünite siparişe göre yapılır ve tüm işlevlerin otomasyonundan veri kaydına kadar çeşitli opsiyonel ekstralar ile kullanılabilir.

Related Posts